Z horké půdy v Liberci přivezl Sokol cenné vítězství!

Liberec – Kutnohorští basketbalisté o víkendu nastoupili ke dvěma utkáním na palubovkách soupeřů: V sobotu 23.2.2019 s BK Kondoři Liberec a v neděli 24.2.2019 souboj s BK LYNX Liberec. Sokolové nastoupili v neděli opět v neúplné sestavě.

BK Kondoři Liberec – Kutná Hora 87:77 (26:16, 45:44, 69:62)

Sobotní zápas začal Sokol Kutná Hora dost tragicky. V šesté minutě prohrával 16 : 2. Později sokolové hru vyrovnali a poločas skončil 45 : 44. Ještě v šesté minutě poslední čtvrtiny vedl Sokol 74 : 73. Potom však hráčům z Kutné Hory došly síly a soupeř šňůrou čtrnácti bodů rozhodl duel pro sebe.
Body Kondorů: Pátek 16 (1), Rufer 14 (2), Sůva 14 (2), Šejbr 12, atd. Body K. Hory: Kocourek 21 (1), Němeček 20 (3), Vokál 11, Prušinovský 10, Matějka 6,  Koláčný 5 (1), Málek 4. Trojky: 8/5. TH: 22/13 – 16/14. Fauly: 16/22.

BK LYNX Liberec – Kutná Hora 70:80 (14:20, 34:42, 48:58)

Nedělní duel byl opakem sobotního. Sokol se ujal vedení a to pomalu, ale jistě navyšoval. Hráči Sokola bojovali v obraně i útoku a proti kompletnímu soupeři v nekompletním složení (sedm hráčů) neustále udržovali výkon na maximální úrovni. Takticky vedený závěr zápasu podtrhl výborný výkon a Sokol tak přivezl překvapivé vítězství z palubovky aktuálně prvního celku soutěže. Díky tomu se rozhodne o 3 sestupujícím až za čtrnáct dní v Kutné Hoře. Sokol se utká s družstvem z Pardubic a Chrudimě.
Body BK LYNX: Obešlo 20 (4), Bím 13 (3), Bartel 12 (1) atd. Body K. Hory: Kocourek 20, Němeček 20 (2), Vokál 15 (1), Málek 10, Koláčný 6, Matějka 5, Prušinovský 4. Trojky: 9/3. TH: 12/8 – 26/21. Fauly: 23/15.