Dvě vítězství v posledních utkáních letošní soutěže zajistila účast našich basketbalistů v 2.lize i příští sezónu

O víkendu 9. a 10. března vybojovali naši basketbalisté dvě utkání o záchranu ve 2. lize. Na domácí palubovce zvítězili v obou duelech. V sobotu s Teslou Pardubice a v neděli s TJ Sokol BK Chrudim. Domácí souboj o setrvání v soutěži neměli zcela ve svých rukou, ale úkol vyhrát doma obě utkání se splnit podařilo. Sokol Kutná Hora skončil v soutěži na devátém místě a tím si zajistil účast v 2.lize i pro příští sezónu.

sobota 9.3.2019

Sokol Kutná Hora – Tesla Pardubice – 88 : 79 (25:19, 45:38, 69:63)

Zajímavý zápas s aktuálně prvním mužstvem soutěže. Po celou dobu si Sokol udržoval mírný náskok a tak se rozhodovalo až v posledních minutách. Ve třetí minutě poslední čtvrtiny by stav pouze o 3 body ve prospěch Sokola. Poté však kutnohorští basketbalisté šnůrou šesti bodů odskočili soupeři na devět bodů a tento náskok již udrželi. V utkání předvedl střelecký koncert Kuba Němeček, který zaznamenal 36 bodů, z toho 6 trojek a 100% TH 10/10. Jakub Němeček patří k nejlepším hráčům celé soutěže.

Body:

SKH – Němeček 36(6), Kocourek 20, Prušinovský 14(2), Vokál 10, Málek 6, Koláčný 2, Hlavička, Matějka, Dáňa

Tesla Pardubice – Rovenský 22(4), Majerík 20, Knol 15(3), Svoboda 12(2), atd.

Trojky: 8/11, TH: 14/12 – 10/5, Fauly: 15/12

neděle 10.3.2019

Sokol Kutná Hora – Sokol BK Chrudim – 65 : 60 (11:13, 32:28, 43:49)

Po výsledcích sobotních zápasů soutěže, nastupoval Sokol Kutná Hora s vědomím, že aktuální soupeři v souboji o záchranu prohráli a tak naděje na záchranu je veliká. Bylo však třeba porazit velice nebezpečnou Chrudim. Hosté se ujali vedení 2 :11. Po prostřídání sestavy, došlo k uklidnění hry a postupnému vyrovnání nejen hry, ale i skóre. Nervozita však pořád trochu svazovala kutnohorským ruce a tak soupeř udržoval neustále mírný náskok. Poločas vyhrál Sokol, ale po třetí kvartě vedl zase Sokol Chrudim. V páté minutě poslední čtvrtiny se opět ujal vedení domácí tým trojkou Prušinovského. Vedení už Sokol Kutná Hora nepustil a dovedl zápas do vítězného konce. Hráči obou mužstev neodehráli příliš líbivé utkání, ale zato bojovné, napínavé a na obou stranách korektní. Celé sestavě Sokola patří poděkování za bojovnost a snahu.