Župní přebor sokolské všestrannosti – atletika, plavání

V sobotu 9.května v Kutné Hoře proběhl závod v plavání župního přeboru sokolské všestrannosti. Za naši jednotu se zúčastnila Agátka ŠImůnková a František Drahota. Fanda skončil na nevděčném 4. místě a Agátka přibližně v polovině startovního pole.

Na nedělní atletický víceboj, který se konal na atletickém stadionu v Kolíně, se naše výprava rozrostla o Julču Apolenovou, Ondřeje a Kryštofa Koudelkovi a Doubravku Šimůnkovou. Čistě teoreticky jsme mohli přivézt 6 medailí ze šesti různých kategorií, ale nakonec jediným medailistou byl Kryštof! Obsadil krásné třetí místo v kategorii Starší žáci III. Doubravka, Agátka i František se umístili ve svých kategoriích zhruba v polovině startovního pole, Ondřej lehce nad půlkou a Julinka, na svých prvních závodech jako jedna z nejmladších ve své kategorii, skončila ve druhé třetině startovního pole.

Všichni naši závodníci bojovali ze všech sil, statečně, férově, navzájem se povzbuzovali a myslím, že příští rok si závod s radostí zopakují.

Pavlína